هیوندای در حال اجرای یک برنامه تهاجمی تر برای نسل هفتم سوناتا و یک نسخه با نام تجاری جدید برای معرفی در سال آینده می‌باشد. این آخرین تصاویر جاسوسی از سوناتا نسل جدید است که انتظار می‌رود در اواخر سال آینده به عنوان مدل 2015 معرفی شود.
[فقط کابران عضو انجمن تیونینگ ایرانیان قادر به تماشای لینک ها و عکس ها هستند ؛ سریعا عضو شوید!. ]
در حال حاضر بر روی این خودرو در مسیر مسابقه ای honed واقع شده در Nurburgring مشغول آزمایش‌های گسترده هستند. شما ممکن است به یاد آورید که هیوندای یک مرکز توسعه جدید در کنار این مسیر مسابقه معروف آلمانی تاسیس کرده است که انتظار می رود بیشتر خودروهای در حال آزمایش این شرکت را در آنجا نیز مشاهد کرد.
اگرچه این خودرو به شدت پنهان شده ولی می‌توان جلوپنجره مشبک جدید و عناصری از چراغ‌های آن را دید. هیوندا برخی از قسمت‌های این خودرو را از خودروی لوکس خود یعنی سنتینیال/ایکاس (Equus) قرض گرفته است.
[فقط کابران عضو انجمن تیونینگ ایرانیان قادر به تماشای لینک ها و عکس ها هستند ؛ سریعا عضو شوید!. ]2014 Hyundai Sonata spy photo


در این خودرو چراغ‌های LED و همچنین اگزوز دوگانه از جنس کروم قابل مشاهده است. با نگاه به داخل خودرو می‌توان LCD بزرگ و همچنین مواد نرم به کار رفته در آن را دید. سوناتا نسل جدید برای رقابت با تویوتا کمری و فورد فیوژن دندان تیز کرده است.همین طور انتظار می‌رود هیوندای برای سوناتا نسل جدید موتور های 2.4 لیتری فعلی خود را با 2 لیتری توربو با قدرت بیشتر و مصرف سوخت پایین‌تر جایگزین کند و همچنین به پیشرانه های قبلی این خودرو، موتور 1.6 لیتری توربو که در هیوندای ولاستر به کار رفته را نیز بیافزاید.